Fundacja Poznański Dom Seniora - Dom Seniora - Dom Opieki Poznań

tel. + 48 502 176 456 / 61 8 148 777 e-mail: fundacja@poznanskisenior.plSeniorzy na pikniku w Rezydencji Solei 16.06

 

Żyjmy razem, nie obok siebie

Seniorzy naszej Fundacji spotkali się  z dziećmi ze "Stowarzyszenia na Tak" oraz z Rodzinnego Domu dziecka nr 3 w Poznaniu, na pikniku,  w Rezydencji Solei, w podpoznańskim Strzeszynku.

Piknik, pod hasłem "Żyjmy razem nie obok siebie",  zorganizowały członkinie Lions Club Poznań New Design. W sobotę, 16 czerwca w hotelu Rezydencji Solei zgromadziło się ponad 150 osób. Piękna, słoneczna pogoda i dobre nastroje dopisywały wszystkim uczestnikom.  Atrakcją pikniku był spektakl "Czerwony kapturek", w którym wzięli udział członkowie poznańskich  Lions  Club i ich rodziny. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Przy mikrofonach zupełnie spontanicznie głos zabrały również dzieci ze "Stowarzyszenia Na Tak".  Ich wystąpienia były naprawdę zaskakujące i poruszające.

Ideę pikniku "Żyjmy razem nie obok siebie", udało się zrealizować w całości. Każde pokolenie miało swoich reprezentantów. Przybyły całe rodziny z dziadkami, wnukami, dziećmi, innymi krewnymi i przyjaciółmi.  Gośćmi  byli również seniorzy ? podopieczni Fundacji "Dworek Skórzewski".  Seniorzy  bardzo chwalili sobie to, że  mogli podzielić się swoimi odczuciami i doświadczeniami  z młodszymi pokoleniami, bo w życiu codziennym jest ku temu coraz mniej okazji.

W niezwykle przyjemnej, rodzinnej atmosferze czas szybko płynął.  Dla wszystkich obecnych - zdecydowanie za szybko, dlatego podczas pożegnania seniorzy z radością wyrażali chęć udziału w kolejnych takich spotkaniach.

Informacje o pikniku ukazały się w Teleskopie w poznańskiej TVP oraz na portalu Poznań Nasze miasto pod adresem http://poznan.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1898212,strzeszynek-rodzinny-piknik-z-czerwonym-kapturkiem-zdjecia,id,t.html