Fundacja Poznański Dom Seniora - Dom Seniora - Dom Opieki Poznań

tel. + 48 502 176 456 / 61 8 148 777 e-mail: fundacja@poznanskisenior.plWspółpraca z organizacjami polonijnymi

 

Miło nam poinformować, że zarząd Fundacji Dworek Skórzewski podjął decyzję o rozszerzeniu działalności o współpracę z organizacjami polonijnymi  zrzeszającymi seniorów, na terenie krajów Unii Europejskiej, USA i  Kanady

- Dociera do nas coraz więcej sygnałów od polskich seniorów przebywających za granicami Polski i ich rodzin o potrzebie skorzystania - w różnych sytuacjach życiowych -  z pomocy instytucji godnej zaufania - mówi Małgorzata Wojtyczka z Fundacji Dworek Skórzewski. - Dlatego właśnie podjęliśmy decyzję o nawiązaniu współpracy z organizacjami polonijnymi zrzeszającymi seniorów.

Dzięki takiej współpracy seniorom mieszkającym za granicą łatwiej będzie otrzymać odpowiednią pomoc na terenie Polski. Również osoby starsze, które zamierzają wyjechać za granicę będą mogły zwrócić się o pomoc m. in. przy załatwienia skomplikowanych formalności. 

Oznacza to, że jeżeli senior mieszkający za granicą ma nieuregulowaną sytuacje spadkową albo inne problemy natury prawnej na terenie Polski, może zlecić Fundacji np.  znalezienie odpowiedniego prawnika i bezpośredni nadzór nad przebiegiem sprawy. Fundacja może także zaangażować się w  pomoc organizacyjną wyjazdu za granicę. W takiej sytuacji senior może upoważnić Fundację do  sprzedaży/wynajmu jego mieszkania lub domu oraz uzyskać  pomoc w przepisaniu renty/emerytury na swoje zagraniczne konto, zorganizowaniu przelotu oraz pozostałych sprawach organizacyjnych związanych z wyjazdem starszych osób samotnych lub tych, których rodziny pozostają za granicą.

Poza tym Fundacja, dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze, może zapewnić opiekę w miejscu zamieszkania osoby starszej lub w Domu Seniora w Skórzewie  nad rodzicami i bliskimi osób przebywających poza granicami Polski. W ofercie znajduje się również propozycja zapewnienia opieki  osobom starszym - samotnym, które chcą wrócić do kraju.

- Chcielibyśmy rozwijać kontakty kulturalne i turystyczne.  Możemy zapewnić bazę noclegowej wraz z opieką i  wyżywieniem dla zorganizowanych grup seniorów z zagranicy. Ważnym celem jest nawiązanie kontaktów z seniorami Polonii w USA, Kanadzie i na terenie Unii Europejskiej oraz ułatwianie nawiązywania kontaktów z tymi osobami, Polakom chcącymi wyjechać - podkreśla Małgorzata Wojtyczka.

Fundacja w przyszłości zamierza zrealizować projekt międzynarodowej wymiany turystycznej osób starszych. - To pozwoliłoby młodszej grupie seniorów  na nawiązanie nowych kontaktów,  wzajemne poznanie warunków i stylu życia Polaków - seniorów  w różnych krajach - dodaje Małgorzata Wojtyczka.

Wszelkie informacje dostępne pod numerem telefonu: 61 814 87 77 oraz adresem e-mail Biuro@fundacjadworekskorzewski.pl