Fundacja Poznański Dom Seniora - Dom Seniora - Dom Opieki Poznań

tel. + 48 502 176 456 / 61 8 148 777 e-mail: fundacja@poznanskisenior.plFundacja Poznański Dom Seniora powstała na bazie działającej od lutego 2012 Fundacji Dworek Skórzewski. W związku ze znacznym zwiększeniem zakresu działań skierowanych do osób starszych pojawiła się konieczność zmian.

Fundacja nadal zajmuje się zapewnieniem warunków zamieszkania, opieki i spokojnego życia osobom starszym o różnym stopniu niepełnosprawności, ze schorzeniami wieku podeszłego oraz osobom samotnym.

Prowadzimy dom całodobowej opieki dla osób starszych. Z naszej pomocy skorzystało już kilkadziesiąt osób. Fundacja dysponuje wysoko wykwalifikowaną kadrą. Na umowę o pracę zatrudniony jest fizjoterapeuta, psycholog oraz gerontolog. Współpracujemy z kołem wolontariatu Gimnazjum w Skórzewie. W ciągu roku szkolnego gimnazjaliści odwiedzają podopiecznych fundacji.

Dom dla seniorów, a zarazem siedziba Fundacji położony jest na granicy Poznania, półtora kilometra od obwodnicy miasta. Specjalistyczna Przychodnia Lekarska i Gabinet Rehabilitacyjny znajdują się w sąsiedztwie. Doskonale rozwinięty węzeł komunikacyjny (lotnisko, dworzec PKP i PKS, autostrada) w odległości 5 do 15 min drogi, co pozwala na szybki i komfortowy dojazd do Fundacji.

Teren kompleksu graniczy ze stuletnim parkiem, jest oazą zieleni a tym samym zapewnia spokojny i zdrowy wypoczynek. Cały teren jest ogrodzony i monitorowany co zapewnia pełne bezpieczeństwo. Dworek swoją architekturą nawiązuje do stylu klasycystycznego dworu polskiego. Pokoje wyposażone są w dębowe, ręcznie rzeźbione meble a na ścianach wiszą obrazy polskich malarzy. Dworek jest obiektem bez barier architektonicznych. Wszystkie pokoje posiadają telewizję kablową, internetowe łącze Wi-Fi, telefon, telewizory LCD. Jednym z realizowanych programów jest „Łazienka bez barier”. Program skierowany do osób starszych, samotnych lub o niskim progu dochodowym. Polega na wymianie wanien na kabiny prysznicowe. Wprowadziliśmy również bezpłatne porady psychologiczne dla seniorów z gminy Dopiewo. Każda osoba starsza, która potrzebuje pomocy psychologicznej, może się do nas zgłosić.

Fundacja stale rozszerza swoją działalność. Obecnie nawiązujemy współpracę z innymi organizacjami pozarządowymi, instytucjami samorządowymi oraz organizacjami polonijnymi. Naszym serdecznym partnerem jest Klub Lions New Design Poznań. Podopieczni Fundacji biorą udział w projektach realizowanych przez tą organizację. W planach mamy otwarcie Domu Dziennego Pobytu dla seniorów z gminy Dopiewo. Zależałoby nam, aby stworzyć przestrzeń, która umożliwi spotkania i ciekawe spędzenie czasu osobom, które zakończyły już swoją aktywność zawodową.

Zapraszamy do współpracy z nami.