Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/eagmar/domains/poznanskisenior.pl/public_html/files/funkcje_pomocnicze.php on line 7
Fundacja Poznański Dom Seniora - Dom Seniora - Dom Opieki Poznań

Teraz także Dom Dziennego Pobytu dla Seniorów i opieka w miejscu zamieszkania dla osób starszych - więcej informacji pod numerem + 48 502 176 456  oraz adresem e-mail biuro@fundacjadworekskorzewski.plFundacja Poznański Senior powstała na  bazie działającej od lutego 2012 Fundacji Dworek Skórzewski. W związku ze znacznym zwiększeniem zakresu działań skierowanych do osób starszych pojawiła się konieczność zmian.

Fundacja nadal zajmuje się zapewnieniem warunków zamieszkania, opieki i spokojnego życia osobom starszym o różnym stopniu niepełnosprawności, ze schorzeniami wieku podeszłego oraz osobom samotnym.

Prowadzimy dom całodobowej opieki dla osób starszych. Z naszej pomocy skorzystało już kilkadziesiąt osób. Fundacja dysponuje wysoko wykwalifikowaną kadrą. Na umowę o pracę zatrudniony jest fizjoterapeuta, psycholog oraz gerontolog. Współpracujemy z kołem wolontariatu Gimnazjum w Skórzewie. W ciągu roku szkolnego gimnazjaliści odwiedzają podopiecznych fundacji.

Dom dla seniorów, a zarazem siedziba Fundacji położony jest na granicy Poznania, półtora kilometra od obwodnicy miasta. Specjalistyczna Przychodnia Lekarska i Gabinet Rehabilitacyjny znajdują się w sąsiedztwie. Doskonale rozwinięty węzeł komunikacyjny (lotnisko, dworzec PKP i PKS, autostrada) w odległości 5 do 15 min drogi, co pozwala na szybki i komfortowy dojazd do Fundacji.

Teren kompleksu graniczy ze stuletnim parkiem, jest oazą zieleni a tym samym zapewnia spokojny i zdrowy wypoczynek. Cały teren jest ogrodzony i monitorowany co zapewnia pełne bezpieczeństwo. Dworek swoją architekturą nawiązuje do stylu klasycystycznego dworu polskiego. Pokoje wyposażone są w dębowe, ręcznie rzeźbione meble a na ścianach wiszą obrazy polskich malarzy. Dworek jest obiektem bez barier architektonicznych. Wszystkie pokoje posiadają telewizję kablową, internetowe łącze Wi-Fi, telefon, telewizory LCD. Jednym z realizowanych programów jest „Łazienka bez barier”. Program skierowany do osób starszych, samotnych lub o niskim progu dochodowym. Polega na wymianie wanien na kabiny prysznicowe. Wprowadziliśmy również bezpłatne porady psychologiczne dla seniorów z gminy Dopiewo. Każda osoba starsza, która potrzebuje pomocy psychologicznej, może się do nas zgłosić.

Fundacja stale rozszerza swoją działalność. Obecnie nawiązujemy współpracę z innymi organizacjami pozarządowymi, instytucjami samorządowymi oraz organizacjami polonijnymi. Naszym serdecznym partnerem jest Klub Lions New Design Poznań. Podopieczni Fundacji biorą udział w projektach realizowanych przez tą organizację. W planach mamy otwarcie Domu Dziennego Pobytu dla seniorów z gminy Dopiewo. Zależałoby nam, aby stworzyć przestrzeń, która umożliwi spotkania i ciekawe spędzenie czasu osobom, które zakończyły już swoją aktywność zawodową.

Niedawno ruszył nasz duży nowy projekt portal „Senior Poznański”.

Jesteśmy obecni na stronie www.seniorpoznanski.pl

Jest to miejsce dedykowane ludziom starszym, ich rodzinom oraz przyjacielom. Codziennie nowe wiadomości, rozrywka, porady, ciekawostki, lista przebojów.

Szczególnie dbamy o to, żeby to miejsce pozbawione było agresji i złośliwości tak często występującej w internecie.

Zapraszamy do współpracy z nami.